• kontakt@ngo.kielce.pl
  • tel. 41 347 45 20, 667 812 750

Konsultacje Społeczne – zmiany linii komunikacyjnych

Konsultacje Społeczne – zmiany linii komunikacyjnych

Termin konsultacji 08.08.2020 r. – 26.08.2020 r.

Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza do udziału w Konsultacjach Społecznych dotyczących zmian w układzie komunikacyjnym Miasta Kielce. ZTM przygotowuje się do uporządkowania na obszarze miasta tras linii podmiejskich, których przystanki początkowe i końcowe do tej pory są w różnych dzielnicach.

We wrześniu br. autobusy linii podmiejskich zostaną przekierowane na wyremontowany i zmodernizowany Dworzec Autobusowy przy ulicy Czarnowskiej, który będzie pełnił funkcję centrum komunikacyjnego, integrując transport miejski z podmiejskim i dalekobieżnym.

Przekierowanie kilkunastu linii komunikacyjnych jest bardzo dużym przedsięwzięciem i zrodziło konieczność uzupełnienia transportu na liniach typowo miejskich, gdzie zmiany związane są również z:
• kończącą się inwestycją drogową i otwarciem nowego układu drogowego przedłużenia ulicy Olszewskiego (wiadukt nad linią kolejową) do ulic Witosa i Zagnańskiej,
• oddaniem do użytku nowej pętli autobusowej przy przebudowanej ulicy Szybowcowej,
• uwzględnieniem nowych przystanków, które wyznaczono m.in. w ścisłym centrum miasta przy ulicy Żeromskiego czy w osiedlu KSM przy ulicy Zagórskiej (kierunek do ulicy Szczecińskiej),
• skierowaniem do obsługi ścisłego centrum miasta często kursującej linii,

W związku z powyższym ZTM przygotował projekt poniższych zmian, których wdrożenie rozpocznie się od września br. i będzie wprowadzane etapami.
Wszystkie prezentowane zmiany: https://newwypowiedzsie.kielce.eu/add/file/1406067123.pdf
Formularz konsultacji: https://newwypowiedzsie.kielce.eu/