• kontakt@ngo.kielce.pl
  • tel. 41 347 45 20, 667 812 750

III Kulturalny Przyjazny Piątek-18.06.21 g.17:00-20:00-Plac Artystów-duet Francois i Mateusz Gurgul

Początek 2021-06-18 17:00
Koniec 2021-06-18 20:00
Miejsce Plac Artystów
Opis
III Kulturalny Przyjazny Piątek
18.06.2021 g.17:00-20:00
Duet Francois i Mateusz Gurgul.
W najbliższy piątek, 18 czerwca, od 17:00, wspólnie z Artystami Ulicznymi Krakowa, zapraszamy na Plac Artystów na występ duetu Francois i Mateusz Gurgul , którego gościmy u nas dzięki współpracy z Artystami Ulicznymi Krakowa.
🎭💥🎪
Wspaniały duet dwójki znakomitych artystów – pochodzącego z Francji piosenkarza Francois’a Martineau oraz naszego, słowiańskiego akordeonisty, Mateusza Gurgula.
Pierwszy cudownie wykonuje polskie i francuskie szlagiery (piosenki Wodeckiego i Kaczmarskiego po francusku – coś pięknego!), drugi jest prawdziwym wirtuozem akordeonu.
Razem tworzą wspaniale uzupełniający się duet, który zapewnią znakomitą rozrywkę w sercu naszego miasta.
🎭💥🎪
Francois Martineau
Muzyk, artysta uliczny.
Zdobywca „Złotego Przycisku” w programie Mam Talent w 2018
Charakterystyką Jego twórczości jest wykonywanie polskich znanych klasyków po francusku, a francuskich…po polsku. Jest świeżo po wydaniu swojej pierwszej płyty, na której możemy znaleźć mieszankę utworów, która chwyta i nie puszcza polsko-francuskie serca. J
Płyta nosi tytuł „Vis-à-vis”.
Francois zrealizował projekt „Kwarantanna po francusku” gdzie codziennie dawał „balkonowe koncerty” dla mieszkańców Krakowa w czasie pandemii.
Sprawą najistotniejszą jest to, że Francois, pomimo rosnącej sławy, koncertów które daje, projektów, które realizuje, nagranej płyty, cały czas występuje na krakowskich (i nie tylko) ulicach, tam się wszystko zaczęło. To „ulica” właśnie jest miejscem gdzie dzieję się magia…🙂
https://www.facebook.com/Artysci.Uliczni.Krakowa/videos/276123510402005 – tu macie filmik, który Francois, na którym opowiada o sobie, są wstawki z Mam Talent i występów na ulicy
https://www.youtube.com/watch?v=ECD91ulUMzU… – „Lubię wracać tam gdzie byłem” Zbyszka Wodeckiego – polsko-francuskie wykonanie Francois.
Media społecznościowe i strona Francois:
@Francois.muzyk
www.francois.pl
https://www.youtube.com/…/UC111LIoLXFWx3bylyjI…/featured – konto na yt
🎭💥🎪
Mateusz Gurgul
Akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog.
Założyciel i lider formacji GURGUL BAND, z którą od 2011 roku koncertuje w kraju i poza jego granicami, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Akkordeon Akut Festival 2013 w Halle (Niemcy). Na swoim koncie ma występy z różnymi formacjami na licznych festiwalach, m.in.: 18. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA, Koncercie Finałowym 52. Studenckiego Festiwalu Piosenki, 20. i 21. Letnim Festiwalu Jazzowym w Krakowie. Współpracował z Teatrem Bagatela, im. Juliusza Słowackiego, Teatrem Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem oraz Krakowską Operą Kameralną. Obecnie muzykę w jego wykonaniu można usłyszeć w sztuce Kandyd czyli Optymizm wystawianej przez Teatr Groteska, Krakowska lekkość bytu w Teatrze Ludowym w Krakowie oraz Wesele i Wanted wystawianych przez Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa w Zakopanem. Jako akordeonista występował w filmach Kochaj i tańcz oraz Ach śpij kochanie.
Więcej informacji na http://gurgulmateusz.com/index.html
oraz na fanpagu: https://www.facebook.com/GurgulMateusz/
🎭💥🎪
Pokaz jest realizowany przez nasze społeczne Biuro Centrum Miasta, działające na rzecz ożywienia Sienkiewki i okolic oraz organizujące wydarzenia kulturalne na kieleckich osiedlach, przy aktywnym wsparciu i partnerskim udziale Artystów Ulicznych Krakowa, bez których nie byłoby Kulturalnych Piątków i Festiwalu Sztuk Ulicznych.
*
Możemy go realizować dzięki Waszemu wsparciu w ramach Budżetu Obywatelskiego, gdyż to Wasze głosy sprawiły, że nasz projekt trafił do realizacji.
🎭💥🎪
Zapraszamy.