• kontakt@ngo.kielce.pl
  • tel. 41 347 45 20, 667 812 750

Mątwa S.I.Witkiewicza

Początek 2020-08-21 19:00
Koniec 2020-08-21 20:30
Miejsce Baza Zbożowa
Opis

”Mątwa” Baza Zbożowa 21 sierpnie 2020 godz 19:00 /wstęp wolny/
Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM zaprasza na spektakl „Mątwa” wg. S.I. Witkiewicza
Akcja „Mątwy” jest wpleciona w pokaz mody artysty, filozofa, projektanta – Pawła Bezdeki cierpiącego na twórcze wypalenie. Najważniejsze u Witkacego jest pytanie o miejsce jednostki w społeczeństwie przyszłości . Groteska, absurd, dywagacje na temat kwestii społecznych i egzystencjalnych sprzyjają swobodzie wyrazu artystycznego.
Czy tytułową Mątwą jest Ella, narzeczona artysty , która osacza go swą naiwną czułością, miłością, oddaniem, uwielbieniem? A może Hyrkan-dawny kolega szkolny Bezdeki, który propaguje mętne wizje hyrkaniczności czyli „absolutyzmu życiowego” w stworzonym przez siebie państwie. Może cała rzeczywistość, w której przebywają bohaterowie żywi i przybyli z zaświatów ma „mątwiczny charakter”?
„Mątwa” jest opowieścią o tworzeniu sztucznego życia i poszukiwaniem dziwności istnienia .
„Mątwa” – wg. S.I.Witkiewicza Adaptacja i Reżyseria – Dorota Anyż Scenografia – Mamert Tomczyk Muzyka : wykorzystano utwory :
„Tamta kobieta” muzyka Piotr Dziubek, tekst Katarzyna Groniec
„Ophelia” muzyka: Maria Peszek / Michał FOX Król słowa: Maria Peszek
Opracowanie aranżacja – Bogusław Polak Choreografia i ruch sceniczny – Antoni Anyż
Obsada: Paweł Bezdeka – Jakub Woźniak Posąg – Aleksandra Kabała Ella – Karolina Saługa Juliusz II – Julia Salacha Hyrkan IV – Andrzej Tusień
Spektakl „Mątwa” wg. S.I.Witkiewicza zrealizowano w ramach projektu „Teatr Zbożowy” współfinansowanego przez Prezydenta Miasta Kielce oraz z projektu „Zakład Doskonalenia Aktorskiego” ze środków FIO, których operatorem jest Fundacja Stefana Artwińskiego z Kielc.
Dzisiejszy spektakl prezentowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kielce 2020 z projektu „Teatr po Szkole”.
Prosimy o zachowaniu odległości pomiędzy widzami w trakcie spektaklu oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu, używaniu maseczek i rękawiczek przy wejściu i wyjściu z sali teatralnej.

 

Fundacja Studio TM