• kontakt@ngo.kielce.pl
  • tel. 41 347 45 20, 667 812 750

Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej

„<a rel="noreferrer noopener" href="https://link.freshmail.mx/c/i1xnx307g6/gcl0jvqlk8" target="_blank">Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej</a>„

Trwa rekrutacja do projektu „Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej!”. Zapraszamy organizacje i instytucje zainteresowane wprowadzeniem do swoich działań konwersacji osób starszych i działaniami na rzecz społeczności lokalnej.

Polska dla początkujących i zaawansowanych – podaj dalej” to projekt edukacyjny, którego celem jest wsparcie organizacji i instytucji samorządowych chcących łączyć wolontariuszki i wolontariuszy 60+ oraz uchodźczynie i uchodźców poprzez konwersacje w języku polskim. Część z uchodźczyń i uchodźców pozostanie w Polsce dłużej i buduje tu swoje życie – pracują lub szukają pracy, korzystają z edukacji, ze służby zdrowia, z kultury. Ważne jest stworzenie warunków, by mogli czuć się u nas możliwie najlepiej i bezpiecznie. Ułatwieniem tego procesu jest tworzenie relacji z Polkami i Polakami w lokalnych społecznościach – także poprzez naukę języka polskiego. Jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych sposobów nauki języka osób dorosłych są konwersacje 1 na 1. 

Szukamy 10 lokalnych organizacji pozarządowych i instytucji samorządowych z całej Polski (z wyłączeniem Warszawy), które chciałyby takie konwersacje seniorsko-uchodźcze zorganizować u siebie. Z naszą pomocą krok po kroku zrealizujecie ten pomysł na swoim terenie.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

CO OFERUJEMY?
dwudniowe szkolenie stacjonarne dla organizacji, które zdecydują się prowadzić konwersacje na swoim terenie (wprowadzenie do sytuacji osób z doświadczeniem przymusowej migracji, realizacja modelu konwersacji i przygotowanie, budowanie partnerstw, planowanie finansowania, jak rekrutować seniorów i uchodźców)
wsparcie finansowe na etapie rekrutacji seniorów-wolontariuszy i uchodźców (sfinansowanie pracy związanej z rekrutacją – 3000 zł na organizację)
wsparcie finansowe na etapie spotkań konwersacyjnych (zakup produktów/rzeczy potrzebnych na spotkania konwersacyjne – 1000 zł na organizację)
• narzędzia i materiały potrzebne do rekrutacji oraz realizacji projektu (np. deklaracje uczestnictwa, ankiety służące dobieraniu par, zestaw gotowych materiałów promocyjnych)
szkolenia online dla seniorów-wolontariuszy z Waszych organizacji zainteresowanych prowadzeniem konwersacji (warsztaty o tematyce międzykulturowej i warsztaty o językowe o uczeniu i uczeniu się języka polskiego osób dorosłych)
wsparcie tutorki/tutora, który pomoże w realizacji projektu, odpowie na pytania i wątpliwości
otwarte superwizje dla seniorów-wolontariuszy, na których będą mogli w grupie omówić kwestie pojawiające się podczas prowadzonych konwersacji
bieżące wsparcie koordynatorki projektu
spotkanie podsumowujące na zakończenie projektu.

Jeśli chcesz zgłosić się do projektu, wypełnij FORMULARZ. Zgłoszenia przyjmujemy do 31.01.2023. REGULAMIN dostępny na stronie www.polskapodajdalej.org.


Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.