Konferencja międzynarodowa „Deliberateria – przestrzeń do dialogu” (28.09.2021)
zapraszamy Państwa do udziału w konferencji międzynarodowej „Deliberateria – przestrzeń do dialogu”, która odbędzie się w dniu 28 września 2021 r. w godzinach 10.00 – 14.00 w formule online (zoom) oraz w towarzyszącym jej warsztacie (godz. 15.00 – 16.30).
Celem konferencji jest zaprezentowanie deliberaterii – nowej formy zaangażowania – obywatelskiego oraz pokazanie jej zalet na tle innych form partycypacji społecznej. Formuła konferencji zakłada również aktywny udział uczestników i uczestniczek spotkania, dzięki czemu, w ramach mini-deliberaterii wkomponowanej w program wydarzenia, będą Państwo mogli doświadczyć w praktyce tego formatu dialogu.
Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wnioski z pilotażowych #deliberaterii, które zostały zorganizowane z mieszkańcami trzech miast we współpracy z samorządami miast Poznania, Przemyśla i Częstochowy.
Konferencja będzie też okazją by zapoznać się z islandzkim procesem konstytucyjnym, który stał się inspiracją do pierwotnej idei dialogu. W wydarzeniu swój udział potwierdzili prof. Jón Olafsson z Uniwersytetu Islandzkiego współorganizatora konferencji oraz prof. Salvör Nordal, wykładowczyni Uniwersystetu Islandzkiego i Rzeczniczka Praw Dziecka w Islandii. Osobny moduł poświęcimy rozmowie na temat projektowania uniwersalnego.
Po konferencji planowany jest warsztat dla osób zainteresowanych tematem facylitacji w kontekście deliberaterii (zainteresowanie udziałem należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na konferencję).
Konferencja jest skierowana szczególnie do osób działających w samorządach i NGO oraz wszystkich, których ciekawi rozwój społeczeństwa obywatelskiego oraz nowych form dialogu. Działania dot. #deliberateria realizowane są w ramach projektu „Prawa człowieka i biznes – dialog społeczny post-COVID19”, wspieranego grantem z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowego ze środków EOG, więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo tutaj.
Rejestracja na wydarzenie możliwa jest w terminie do 27 września br. za pośrednictwem formularza online dostępnego tutaj.
Aktualne wiadomości można śledzić na wydarzeniu na Facebooku i na LinkedIn.
Ramowy program konferencji znajdą Państwo na stronie Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu pod adresem: https://tinyurl.com/